Aromaterapie s růží

Růže v aromaterapii

Růže, královna aromaterapie

Aromaterapie pracuje s účinky rostlinných silic. Růže je královnou aromaterapie pro svou širokou paletu blahodárných účinků. Její aroma je naprosto jedinečné a nenapodobitelné. Vůně růže je sytě květinová, podmanivá, milostná, svůdná, jemně nakyslá a chladivá. To je dáno jejím ohromujícím složením, obsahuje totiž 300 různých složek a velké množství dalších látek zastoupených jen v nepatrném množství. Celé toto spektrum působí na mnoha úrovních.

Aromaterapeutické účinky růže

Růže se v aromateraii používá zejména na řadu ženských potíží. Její účinek se dotýká všeho, co souvisí s ženskostí jako takovou, včetně oblastí jako je psychická kondice či sebevědomí. Růže je také královnou srdce, ve fyzickém i duševním smyslu. V oblasti srdce se využívá její nádherná vůně. Je nezastupitelným zklidňujícím prostředkem při úzkosti, nespavosti a bušení srdce. Pomáhá hojit i hluboké emocionální rány. Ženám pomáhá navracet harmonii, jejich přirozenost a ženskost.

    Na fyzické úrovní se setkáme především s těmito účinky:

  • Blokuje růst choroboplodných zárodků.
  • Je vyhledávaná při problémech s menstruačním cyklem (pomáhá srovnávat periodu, tlumí premenstruační syndrom, pomáhá tonizovat dělohu, mírní napětí a deprese před menstruací).
  • Vůně růže je považována také za účinné afrodisiakum, které může pomoci při problémech s frigiditou. Zde se uplatňuje zejména v emoční rovině.
  • Pro své protibakteriální působení je vyhledávaná také v intimní hygieně.
  • Tlumí záněty a projevy pálení a svědění (v ústní dutině, na kůži, ale i na intimních partiích).
  • Ve starověkém Římě ji lidé užívali ke koupelím, a to zejména pro její harmonizující účinek, ale i pro výrazné protibakteriální vlastnosti. Z tohoto důvodu byla růžová voda často používána i k mýtí rukou.